Δύο μαθήτριες και ένας μαθητής από την πρώτη τάξη του Γυμνασίου Νέας Αγχιάλου βρίσκονται ανάμεσα στους 147 μαθητές που διακρίθηκαν στον 12ο τοπικό μαθηματικό διαγωνισμό «Ο Θαλής για την Α΄», που διοργανώθηκε από το τοπικό παράρτημα της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας και πραγματοποιήθηκε στις 11 Νοεμβρίου 2022.

Πρόκειται για την Αιμονιώτη Χρυσούλα- Μαρία, τον Σαμουρέλη Κωνσταντίνο και την Γεωργοπούλου Αποστολία, της Α΄ γυμνασίου, παιδιά με κοφτερό μυαλό και εξαίρετο ήθος, οι οποίοι ξεχώρισαν ανάμεσα σε 457 διαγωνιζόμενους από όλα τα σχολεία του νομού Μαγνησίας.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου συγχαίρουν θερμά την Χρυσούλα, τον Κωνσταντίνο και την Αποστολία και τους εύχονται να έχουν πάντα επιτυχίες στη ζωή τους, αλλά και πολλές ακόμα διακρίσεις. Τέτοιες διακρίσεις που προάγουν το εκπαιδευτικό έργο του σχολείου, συμβάλλουν στην καλλιέργεια της άμιλλας μεταξύ των μαθητών και την ηθική επιβράβευση των στόχων τους.

20230319 114705 20230319 115921