Ευχαριστήριο μήνυμα για δωρεές προς το Μουσικό Σχολείο Σάμου

Η σχολική κοινότητα του Μουσικού Σχολείου Σάμου εκφράζει τις ευχαριστίες της στους παρακάτω δωρητές, φυσικά πρόσωπα και καταστήματα. Η στήριξη που παρείχαν με την προσφορά τους κάλυψε σημαντικές ανάγκες του σχολείου, οι οποίες προέκυψαν κυρίως λόγω της μεταστέγασης του και δυστυχώς δεν μπορούσαν να καλυφθούν με άλλο τρόπο. Δεδομένου, ότι βρισκόμαστε σε γιορτινές μέρες αλληλεγγύης και αγάπης, εκφράζουμε τη χαρά μας και ευχόμαστε υγεία και ευτυχία στους δωρητές μας. Οι δωρεές που δεχτήκαμε ήταν οι παρακάτω:

1. Ένα κλασικό όρθιο πιάνο Yamaha, από τον κ. Πάχο Μάρκο
  2. Ένα ψυγείο Bosch και ένα φούρνο μικροκυμάτων, από τον Ροταριανό Όμιλο Σάμου
  3. Μία κλασική κιθάρα Suzuki με θήκη, ένα υποπόδιο, ένα stand παρτιτούρας, βιβλία εκμάθησης κιθάρας, έναν ηλεκτρονικό υπολογιστή με οθόνη και πληκτρολόγιο, ένα keyboard σύνθεσης μουσικής, δύο ενισχυτές, δύο ηχεία KEF, οκτώ ηχεία κατάλληλα για εξωτερικό χώρο και βιβλία αγγλικής γλώσσας, από την κα. Γαλανού Ελευθερία
  4. Δύο γραφεία και δύο καρέκλες, από τον κ. Πυργιώτη Μανώλη (Εθνική βιβλιοθήκη Σάμου)
  5. Δεκαέξι εικόνες της Παναγίας με το Χριστό και μια εικόνα του Μυστικού Δείπνου, από τον πατέρα Αθανασίου Στέφανο (Ι.Ν. Αγίου Νικολάου)
  6. Ημερολόγια 2024, από την εταιρία INKHOUSE
  7. Χριστουγεννιάτικο δέντρο, φωτάκια, χριστουγεννιάτικες μπάλες και στολίδια, από το κατάστημα CAROUSEL
  8. Κουρτίνες, Χριστουγεννιάτικα στολίδια και διακοσμητικά από το ξενοδοχείο KERVELI VILLAGE
  9. Κουρτίνες από την κα. Δεληγιάννη Σπυριδούλα
  10. Δύο μέρες φιλοξενία σε επαγγελματία χορδιστή, από το ξενοδοχείο AEOLIS
  11. Έναν πίνακα ζωγραφικής από τον κ. Χατζηνικήτα Νικόλαο
  12. Ένα σετ φυσαρμόνικες, από την κα. Θωμά Βασιλική
  13. Δύο επιτραπέζια σκάκι, από το κατάστημα PRESS & SNACK- Ηλίας Γιανουλόπουλος

Το σχολείο εξακολουθεί να έχει ανάγκη από μουσικά όργανα που να είναι σε καλή κατάσταση και λειτουργικά. Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος να προσφέρει μουσικά όργανα ας επικοινωνήσει με τη διεύθυνση του σχολείου (τηλ.2273023497) σε ώρες λειτουργίας του σχολείου.