Συμμετοχή του Γυμνασίου Κουτσοποδίου σε Πανελλήνιο Διαγωνισμό

Την Τετάρτη 13/3/2024, 10 ομάδες μαθητών από το Γυμνάσιο Κουτσοποδίου, συμμετείχαν στον 3ο Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό «Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης: Alan Turing» . Τα μέλη των ομάδων συνεργάστηκαν και προσπάθησαν να απαντήσουν σε ερωτήσεις που είχαν μορφή γρίφων και προβλημάτων και απαιτούσαν λογική, κριτική και αναλυτική σκέψη. Δύο από τις ομάδες διακρίθηκαν σε περιφερειακό επίπεδο καταλαμβάνοντας την 3η και την 4η θέση. Η ομάδα των μαθητριών της Γ τάξης Κωστάκη Αγγελικής και Μπάρλα Ελένης κατατάχθηκε 3η και η ομάδα των μαθητριών της Α τάξης Μπουλούκου Ιωάννας, Πεμάι Ελισάβετ και Φωτοπούλου Βασιλείας κατατάχθηκε 4η στην περιφέρεια Πελοποννήσου. Αξίζουν συγχαρητήρια και στους 29 μαθητές που συμμετείχαν και στους καθηγητές Οσμάνογλου Οσμάν, Ρόκκα Βιβιάνα και Τσιπλικόφ Μαρία που συντόνισαν την προσπάθεια.

IMG 20240313 113827