Ο δικός μας Ελύτης!

Ιούν 202320

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας Γ΄ Γυμνασίου οι μαθητές και οι μαθήτριες επέλεξαν και παρουσίασαν ποιήματα του Οδυσσέα Ελύτη, από την ποιητική του συλλογή «Τα Ρω Του Έρωτα», τα οποία και φιλοτέχνησαν με τον δικό τους τρόπο…Τα ποιήματα ανήκουν στις ενότητες Μικρές Κυκλάδες, Το Θαλασσινό Τριφύλλι, Η Παναγιά Των Κοιμητηρίων, Ο Χαμαιλέων, Οι Ανορθογραφίες και Τ’ Αφανέρωτα.

IMG 20230525 094915 Διαβάστε όλο το άρθρο »

από κάτω από: ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο δικός μας Ελύτης!

Animation από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ Γυμνασίου!

Μάι 202321

Δημιουργία animation από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ τάξης του Γυμνασίου Ασσήρου στο πλαίσιο της πιλοτικής εφαρμογής του προγράμματος Creative Academy (Erasmus KA122).

από κάτω από: ΑΛΛΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Animation από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ Γυμνασίου!

Εργασίες στην Τεχνολογία της Α΄ Γυμνασίου 2021 – 2022!

Ιούλ 20222

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Τεχνολογίας της Α΄ τάξης, οι μαθητές και οι μαθήτριες κατασκεύασαν τα εξής έργα:

20220516 122327 Διαβάστε όλο το άρθρο »

από κάτω από: ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργασίες στην Τεχνολογία της Α΄ Γυμνασίου 2021 – 2022!

Εργασίες στην Τεχνολογία της Α΄ Γυμνασίου 2020 – 2021!

Ιούν 202130

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ τάξης του Γυμνασίου Ασσήρου σας παρουσιάζουν τις εργασίες που υλοποίησαν στο μάθημα της Τεχνολογίας κατά το Σχολικό Έτος 2020-2021 υπό την επίβλεψη της καθηγήτριας κ.Βογδάνου Β.:

ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ – ΝΤΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Διαβάστε όλο το άρθρο »

από κάτω από: ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργασίες στην Τεχνολογία της Α΄ Γυμνασίου 2020 – 2021!

Εργασίες στην Τεχνολογία της Β΄ Γυμνασίου!

Ιούν 202130

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ τάξης του Γυμνασίου Ασσήρου σας παρουσιάζουν τις εργασίες που υλοποίησαν στο μάθημα της Τεχνολογίας κατά το Σχολικό Έτος 2020-2021 υπό την επίβλεψη της καθηγήτριας κ.Βογδάνου Β.:

ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΧΡΥΣΟΥ

Διαβάστε όλο το άρθρο »

από κάτω από: ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργασίες στην Τεχνολογία της Β΄ Γυμνασίου!

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

Μάι 20164

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΣΣΗΡΟΥ 2015-16

ΜΑΘΗΜΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ  Α,Β,Γ  Τάξεις

ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΕ 17-06 Μηχανολόγος

Στο μάθημα της τεχνολογίας μάθαμε για τις τεχνολογικές ενότητες που απαρτίζουν τον τεχνολογικό μας κόσμο, τον τρόπο λειτουργίας των βιομηχανιών και την μεθοδολογία της έρευνας στην επιστήμη.

IMG_3678 Διαβάστε όλο το άρθρο »

από κάτω από: ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

Videos για την Εξοικονόμηση Ενέργειας στο Σχολείο!

Απρ 201618

από κάτω από: ΒΙΩΜΑΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Videos για την Εξοικονόμηση Ενέργειας στο Σχολείο!

Το σχολείο που ονειρευόμαστε να ζούμε!

Ιαν 201620
Δείτε το στο slideshare.net
από κάτω από: ΒΙΩΜΑΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το σχολείο που ονειρευόμαστε να ζούμε!

Ολοκλήρωση του προγράμματος Hydrobot!

Μάι 201529
Δείτε το στο slideshare.net

από κάτω από: ΑΛΛΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ολοκλήρωση του προγράμματος Hydrobot!

Το Σχολείο διαχρονικά!

Μάι 20155
Δείτε το στο slideshare.net
από κάτω από: ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ Α' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το Σχολείο διαχρονικά!
« Παλιότερα άρθρα