Πολιτική Προστασία

Ενημέρωση σε συνεργασία με το τμήμα Πολιτικής προστασίας του Δήμου Βόλβης με θέμα “Μέτρα Αυτοπροστασίας” θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο την Παρασκευή, 13/3/2015 και ώρα 11.00 π.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου Αγίου Γεωργίου. Ομιλητής θα είναι ο κ. Κωνσταντίνος Κοκολάκης, πρώην Διευθυντής Αποκεντρωμένης Διοίκησης Πολιτικής Προστασίας. Η ενημέρωση απευθύνεται σε μαθητές και γονείς καθώς επίσης και σε όλους τους συμπολίτες μας. Θα χαρούμε με την παρουσία σας.

Παύλος Αμπατζίδης

ΔΩΡΕΑΝ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δωρεάν προληπτικές ιατρικές εξετάσεις στο χώρο του σχολείου μας πραγματοποίησε ο Μικρασιατικός Πολιτιστικός Σύλλογος Ασπροβάλτας την Κυριακή 8 Μαρτίου, σε συνεργασία με το σύλλογο Καππαδοκών Εθελοντών Γιατρών και η  ανταπόκριση του κόσμου ήταν πραγματικά εντυπωσιακή. Τέτοιου είδους εκδηλώσεις που έχουν ως βασικό στόχο την κοινωνική προσφορά είναι ζωτικής σημασίας για την τοπική κοινωνία. Επιπλέον η συνεργασία του σχολείου μας με τους τοπικούς φορείς είναι πάντα ζητούμενό μας σε κάθε εκδήλωσή μας. Συγχαίρουμε λοιπόν αρχικά το Σύλλογο Καππαδοκών Γιατρών για την απόλυτα ανιδιοτελή προσφορά τους καθώς και τα μέλη του Μικρασιατικού Πολτιστικού Συλλόγου Ασπροβάλτας για τις αξιολογότατες δραστηριότητές τους και ευχόμαστε να υπάρξει συνέχεια στη συνεργασία μας.

Ο Διευθυντής, οι μαθητές και οι καθηγητές του Γυμνασίου Αγίου Γεωργίου