ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΜΠΕΛΙΩΝ

Οι μαθητές και μαθήτριες του Γυμνασίου Αμπελίων πραγματοποίησαν επίσκεψη στο μουσείο σπηλαίου Θεόπετρας Καλαμπάκας στο οποίο εκτίθενται σπάνια σε ευρωπαϊκό και παγκόσμιο επίπεδο ευρήματα, που σχετίζονται με την εξελικτική πορεία και εγκατάσταση του ανθρώπου στην περιοχή των Μετεώρων, από την εποχή του homo sapiens neadertalis, δηλαδή του προηγούμενου είδους ανθρώπου που κατοικούσε στην Ευρώπη, μέχρι την εγκατάσταση του δικού μας είδους homo sapiens sapiens.Πραγματικά εντυπωσιαστήκαμε.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Καλημέρα

σας ενημερώνω ότι λόγω της παρατεταμένης αναρρωτικής άδειας εκπαιδευτικού του σχολείου κάποιες τάξεις θα σχολάνε νωρίτερα από το κανονικό πρόγραμμα, διότι το σχολείο αδυνατεί να καλύψει τις ώρες επίβλεψης την μαθητών όταν θα απουσιάζει η εκπαιδευτικός. Θα ενημερώνεστε καθημερινά με μήνυμα στο κινητό σε περίπτωση που κάποια τάξη σχολάσει νωρίτερα.

Παρακαλώ να συμβουλεύσετε τα παιδιά σας να έχουν αυξημένη προσοχή μέχρι να τα παραλάβει το λεωφορείο, όταν σχολάνε νωρίτερα, σε περίπτωση που δεν μπορείτε εσείς να τα πάρετε νωρίτερα.

ο διευθυντής

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΄ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

prosklisi web

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΑΡΤΗ

ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΑΡΤΗ 24 / 1 ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 1Η ΩΡΑ.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΝΕΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ

ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΑ ΚΤΕΛ ΟΤΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΩΡΙΟ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΤΙΣ 8 ΚΑΙ 10.

Π.Χ ΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ 6.45 ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ 7.45

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 23/1

ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ 23/1 ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΤΙΣ 9.30.ΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΧΩΡΙΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΙΧΑ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΤΕΛ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΑΞΙ

ΤΟ ΤΑΞΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΙΣ 9.15

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΔΕΥΤΕΡΑ 22/1

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ