Tην Πέμπτη 17-2-2022, μέλη του Σώματος Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού βρέθηκαν στο σχολείο μας.
Αφού ενημέρωσαν τους μαθητές μας για την ιστορία, το σκοπό, την αποστολή και τους τομείς δραστηριοποίησης του Σώματος, μοιράστηκαν με τα παιδιά τις γνώσεις τους πάνω σε θέματα παροχής Πρώτων Βοηθειών που είναι απαραίτητες για την αντιμετώπιση πάσης φύσεως τραυματισμών, αλλά και για την αντιμετώπιση καταστάσεων που χρήζουν καρδιοπνευμονικής αναζωογόνησης.
Ευχαριστούμε πολύ για την για την ανταπόκριση, την άρτια, διαφωτιστική και άκρως ενδιαφέρουσα εκπαιδευτική δράση που πραγματοποίησαν.