ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΑθλοΠΑΙΔΕΙΆΣ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2017-18

Προκήρυξη αγώνων «ΑθλοΠΑΙΔΕΙΆΣ» Κλασσικού Αθλητισμού Γυμνασίων Κορινθίας σχ. έτους 2017-2018.

Η Ο.Ε.Σ.Α.Δ. Ν. Κορινθίας:

π ρ ο κ η ρ ύ σ σ ε ι

τους αγώνες «ΑθλοΠΑΙΔΕΙΆΣ» Κλασσικού Αθλητισμού Γυμνασίων Κορινθίας σχ. έτους 2017-2018.

Ημερομηνία διεξαγωγής : Τετάρτη 9 Μαΐου 2018

Ώρα : 10:00 π.μ.

Τόπος διεξαγωγής: Δημοτικό Στάδιο Κορίνθου

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

– Σύμφωνα με την 9283/Δ5/20-01-2015 αρθ. 5 παρ.3.2., στους αγώνες «ΑθλοΠΑΙΔΕΙΆΣ» δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου.

– Κάθε μαθητής/τρια συμμετέχει σε ένα (1) αγώνισμα του κλασσικού αθλητισμού.

– Το κάθε σχολείο μετέχει με πέντε (5) μαθητές και (5) μαθήτριες το πολύ σε κάθε αγώνισμα.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤIΚΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:

Για τη συμμετοχή των μαθητών και μαθητριών απαραίτητη είναι η ύπαρξη:

1. Έγκυρου Ατομικού Δελτίου Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) στο οποίο αναφέρεται ΝΑΙ (χωρίς προϋποθέσεις) στο πεδίο «Μπορεί να πάρει μέρος σε όλες τις σχολικές δραστηριότητες».

Δεν είναι απαραίτητη η Σχολική Αθλητική Ταυτότητα, καθώς στην κατάσταση συμμετοχής (παρ. 7) ο Διευθυντής του σχολείου επιβεβαιώνει την εγκυρότητα του ΑΔΥΜ.

2. Κατάσταση συμμετοχής σχολείου (παρ. 7 ) με τα ονόματα της ομάδας αγοριών και της ομάδας κοριτσιών που έχει επιλεγεί από τον Καθηγητή Φυσικής Αγωγής να αντιπροσωπεύσουν το σχολείο.

3. Υπεύθυνη δήλωση γονέα ή κηδεμόνα (παρ. 9).

Η Υπεύθυνη δήλωση γονέα/κηδεμόνα και το Α.Δ.Υ.Μ. θα παραμένει στο σχολείο καθώς στη νέα κατάσταση συμμετοχής του σχολείου, ο Διευθυντής θα συμπληρώνει με τη σημείωση ΝΑΙ το αντίστοιχο πεδίο.