Μαθαίνω να γράφω κείμενα. Μια διδακτική πρόταση παραγωγής γραπτού λόγου για τις μικρές τάξεις του δημοτικού (με οδηγίες).

Παίζω και μαθαίνω πρόσθεση μέχρι το δέκα… Παίζω και μαθαίνω τους αριθμούς μέχρι το πενήντα… Για τα Πρωτάκια.

Παίζω και μαθαίνω πρόσθεση μέχρι το δέκα... Παίζω και μαθαίνω τους αριθμούς μέχρι το πενήντα... Για τα Πρωτάκια.

Λεξιλόγιο δίψηφων, συνδυασμών & διαλυτικών της Πρώτης Δημοτικού σε εικόνες (720 καρτέλες) Για τα Πρωτάκια και για μαθητές με μαθησιακές και άλλες δυσκολίες.

Λεξιλόγιο της Πρώτης Δημοτικού σε εικόνες (1.155 καρτέλες) Για τα Πρωτάκια και για παιδιά με μαθησιακές και άλλες δυσκολίες.

Το σύννεφο έφερε βροχή. 234 φύλλα εργασίας για ευρύ φάσμα δεξιοτήτων παιδιών της Πρώτης Δημοτικού.

Γράμματα, συλλαβές, λέξεις. Μια διδακτική πρόταση ανάγνωσης για τα παιδιά με μαθησιακές και άλλες δυσκολίες.

Μια παράσταση στην πλατεία. 210 φύλλα εργασίας για ευρύ φάσμα δεξιοτήτων παιδιών της Πρώτης Δημοτικού.

Το μικρό βιβλίο του γράμματος. Δημιουργικές εργασίες για τα παιδιά της Πρώτης Δημοτικού και για τα παιδιά με μαθησιακές και άλλες δυσκολίες.

Η αλφαβήτα μας. Δημιουργικά φύλλα εργασίας για τα παιδιά της Πρώτης Δημοτικού και για τα παιδιά με μαθησιακές και άλλες δυσκολίες.

Καρτέλες ανάγνωσης βασισμένες στο κεφαλαίο και στο πεζό γράμμα και σε λέξη κλειδί κάθε μαθήματος του σχολικού εγχειριδίου.

Καρτελάκια ανάγνωσης. Για τα παιδιά της Πρώτης Δημοτικού και για τα παιδιά με μαθησιακές και άλλες δυσκολίες.