ΦΑΡΣΑΛΑ 2012 – Ζαχαρής Φώτης

το καλύτερο μπεγλέρι είναι το pc στο χέρι…

Ηλεκτρονικο απουσιολόγιο τμήματος σε excel

Σεπ 20173

Διαχειριστείτε εύκολα και διασκεδαστικά τις απουσίες του τμήματός σας

• Η εισαγωγή των απουσιών για κάθε μαθητή/ρια στην οθόνη του υπολογιστή είναι μια ακριβής ψηφιακή μεταφορά του παραδοσιακού βιβλίου απουσιών.
  • Στο δελτίο επικοινωνίας που αποστέλλεται στον/ην κηδεμόνα προσάπτεται ένα αντίγραφο του απουσιολογίου για την πληρέστερη ενημέρωσή του/ης.
  • Είναι απλό στη σχεδίαση και στο χειρισμό.
  • Είναι ένα απλό αρχείο του Excel, οπότε μπορεί οποιοσδήποτε (με στοιχειώδεις γνώσεις του Excel) να διαμορφώσει  την εμφάνισή του σύμφωνα με τις προτιμήσεις του (χρώματα, γραμματοσειρά κ.τ.λ.)
  • Μπορεί να έχει πρόσβαση από οποιοδήποτε υπολογιστή.
  • Παρέχει στο χρήστη τις απαραίτητες δυνατότητες παραμετροποίησης.
  • Με τις πολλές και διαφορετικές εποπτικές απεικονίσεις βοηθάει τον/ην εκπαιδευτικό να είναι ενήμερος/η, σε κάθε στιγμή, της κατάστασης  του τμήματος αναφορικά με τις απουσίες.
  • Στο myschool υπάρχει η δυνατότητα εισαγωγής των απουσιών από αρχείο του excel. Οι απουσίες από το προτεινόμενο Βιβλίο Φοίτησης εισάγονται στο myschool.

Η εφαρμογή διατίθετε δωρεάν

κατεβάστε τις οδηγίες

κατεβάστε την εφαρμογή (γίνεται αναβάθμιση)

Φάρσαλα – 2ο Λύκειο