![etwinning logo 656x369](https://blogs.sch.gr/evkoukoura/files/2023/02/etwinning_logo_656x369-150x150.png?x59882)
Δύσκολο να γίνει λεπτομερής αναφορά στην φετινή πληθώρα ενασχολήσεων με τα ευρωπαϊκά μας προγράμματα. Θα παρατεθούν μερικές συνοπτικές αφίσες βα σας δοθεί μια μικρή γεύση, προς το παρόν:
Να συστηθώ.
Ονομάζομαι Ευαγγελία και με φωνάζουν Ίβα. Διδάσκω Αγγλικά στο 4ο δημοτικό Σχολείο Πτολεμαϊδας και μου αρέσει να βοηθάω τους μαθητές και τις μαθήτριες να εκφράζονται στην γλώσσα που διδάσκονται. Παίζουμε παιχνίδια, κάνουμε εργασίες (εκτός απο λεξιλόγιο και γραμματική) και συνδεόμαστε με σχολεία του εξωτερικού για να εφαρμόσουμε όσα ξέρουμε στα αγγλικά με τους μαθητές των ξένων σχολείων. Μας προσφέρει και ανταλλαγή πολιτιστικών και γεωγραφικών γνώσεων, οπότε είναι ενδιαφέρον και συναρπαστικό για όλους! Κυρίως, όμως, μας αφήνει καινούριες φιλίες!
Μένετε συντονισμένοι για όλες τις δράσεις και αταξίες μας!
Πρόσφατα σχόλια