cropped 49D5E003 7A2F 46B4 8B8D 5CE796198560 1 105 c

Καλωσορίσατε στο προσωπικό μου ιστολόγιο!

Είμαι η Ειρήνη από τη Λάρισα, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Νηπιαγωγών στους νομούς Αρκαδίας και Λακωνίας.

Είμαι απόφοιτος του Τμήματος Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και έχω κάνει μεταπτυχιακές σπουδές στο Πανεπιστήμιο του Reading, MA in Information Technology in Education, και στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας, Μεταπτυχιακό στη Δημιουργική Γραφή. Έχω υπηρετήσει ως νηπιαγωγός και προϊσταμένη σε σχολικές μονάδες στην Ελλάδα και στο Ελληνικό Νηπιαγωγείο του Λονδίνου. Τα ερευνητικά μου ενδιαφέροντα επικεντρώνονται σε σύγχρονα θέματα διδακτικής και την αξιοποίηση της ψηφιακής τεχνολογίας στην Εκπαίδευση.

Ζω με τον Άγγελο, τη Μάγια και τον Buddha στην Καλαμάτα.