Ωράριο λειτουργίας

Το σχολείο μας λειτουργεί καθημερινά τις εργάσιμες ημέρες της εβδομάδας από τις 15:10 μέχρι και τις 20:10. Οι μαθητές πρέπει να προσέρχονται στο σχολείο πριν χτυπήσει το κουδούνι για την συγκέντρωση των μαθητών στον χώρο προσευχής.

Γονείς – κηδεμόνες μπορούν να έρχονται στο σχολείο προκειμένου να ενημερωθούν για τη φοίτηση τη διαγωγή και την επίδοση των μαθητών-μαθητριών , για να αιτηθούν κάποιο έντυπο-βεβαίωση ή για κάποιο άλλο θέμα που αφορά τους μαθητές.

Δομή – Διοίκηση σχολείου

Το σχολείο μας υποστηρίζεται εργαστηριακά από το 1ο Ε.Κ Ρόδου. Όλα τα εργαστηριακά μαθήματα των τομέων Ηλεκτρολογίας και Μηχανολογίας διδάσκονται στο 1ο Ε.Κ Ρόδου.

Στα εργαστήρια που στεγάζονται  στο σχολείο διδάσκονται τα μαθήματα των τομέων Υγείας και Πρόνοιας, Πληροφορικής, Οικονομίας και Διοίκησης.

Διευθυντής σχολείου : Πολυζώης Γεώργιος ΠΕ80

Διευθυντής 1ου Ε.Κ Ρόδου: Κλαδογένης Δημήτριος ΠΕ86

Υπεύθυνος Εργαστηριακού Τομέα : Χατζηκύργιος Γεώργιος ΠΕ86

Υπεύθυνος Εργαστηρίου Πληροφορικής Α’ : Σαρικάς Σάββας ΠΕ86

Υπεύθυνη Εργαστηρίου Πληροφορικής Β’ : Παναγιωτίδου Ελπινίκη ΠΕ 86

Υπεύθυνη Εργαστηρίου Νοσηλευτικής : Λάμπρη Θεοδώρα ΠΕ87.02

Σύμβουλος Σχολικής Ζωής: Καραδέδου Σμαραγδή ΠΕ87.02

Υπεύθυνος Διανομής σχολικών βιβλίων: Κατζάκης Κωνσταντίνος ΠΕ80

Στο σχολείο δραστηριοποιείται σχολικός ψυχολόγος και παρέχει υποστήριξη σε μαθητές , γονείς και καθηγητές εντός σχολικού ωραρίου (τις ημέρες Δευτέρα – Τρίτη).

Σχολικός ψυχολόγος : Καλαφάτης – Μαραγκάκης Νικόλαος ΠΕ23 Ε.Ε.Π