emounta's blog

Οι δράσεις μας…

Ταμπελάκια με τις ονομασίες των φυτών, από τους μαθητές της Δ΄ τάξης

Φεβ 201821

Οι μαθητές της Δ΄ τάξης δημιούργησαν ταμπελάκια με τις ονομασίες των λουλουδιών που φύτεψαν στα μέσα του φθινοπώρου στα παρτέρια και στις ρόδες. Η καθηγήτρια της πληροφορικής κα Ελευθερία, καθοδήγησε και επέβλεψε την όλη προσπάθεια των παιδιών. Μετά από αναζήτηση στον κήπο, τοποθέτησε το κάθε παιδί, το δικό του ταμπέλακι στο λουλούδι στο οποίο αντιστοιχούσε.  Σχετικές φωτογραφίες δείτε εδώ

RSS Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Φεβρουάριος 2018

“Ο Σχολικός κήπος των χρωμάτων και των αρωμάτων” Ηλεκτρονικά βιβλία Γ΄Δ/νσης

24ο Δημοτικό Περιστερίου – Ηλεκτρονικό Βιβλίο Γ΄Δ/νσης “Ο κήπος μας ανθίζει χρώματα και αρώματα γεμίζει”

24ο Δημοτικό Περιστερίου – Ηλεκτρονικό Βιβλίο Γ΄Δ/νσης “Μια Ελία στον κήπο μας”

Σαν σήμερα

25/9/1982: Παγκόσμιο ρεκόρ ακοντισμού πετυχαίνει στα Χανιά η Σοφία Σακοράφα, με βολή στα 74,20 μ.
    Ο προηγούμενος έλληνας που κατείχε παγκόσμιο ρεκόρ ήταν το 1970 ο Χρήστος Παπανικολάου στο άλμα επί κοντώ (5,49 μ.).

Υπουργείο Παιδείας Έρευνας και θρησκευμάτων
    Alfavita Εκπαιδευτικό Ενημερωτικό Δίκτυο