ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΙΘΟΥΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Για να θυμηθείτε τους κανόνες της τάξης μας δείτε το παρακάτω βίντεο που σας ετοίμασα :

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΥΛΙΚΟ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ;

Μπερδευτήκατε;

Δείτε το παρακάτω βίντεο που σας ετοίμασα για να θυμηθείτε, τί πρέπει να προσέχετε!

ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Δ’ ΤΑΞΗΣ

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2018 -ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Τάξεις Δ’, Ε’, ΣΤ’

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2019 – ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΕΤΕΙΟΣ

Οι μαθητές του Δ1 και Δ2 τιμούν την επέτειο του ’40, δημιουργώντας θεματικές εικόνες στο Revelation Natural Art.

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2019 – ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Οι μαθητές του Δ1 και Δ2 εύχονται καλά Χριστούγεννα!

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2020 – ΑΠΟΚΡΙΕΣ

Οι μαθητές του Δ1 και Δ2 δημιουργούν, με Revelation Natural Art.

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

1) Η ασφάλεια στο διαδίκτυο σε slideshow  (πατάτε click μέσα στο slide show, όπου χρειάζεται, αλλά και στα ενσωματωμένα videos)

2) Για το βιβλιαράκι στην ασφάλεια στο διαδίκτυο πατήστε εδώ

3) Για το ερωτηματολόγιο πατήστε εδώ

ΕΞ’ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ

ΜΑΪΟΣ-ΙΟΥΝΙΟΣ 2020

Τάξεις : Δ’, Ε’, ΣΤ’

Δημιουργίες με χρωματιστή άμμο, στον υπολογιστή με το Thisissand!

Πατήστε εδώ για να δείτε το video

Κατεβάστε το video στον υπολογιστή σας, για καλύτερη ποιότητα ήχου και εικόνας.

Θα χρειαστεί λίγος χρόνος για το κατέβασμα του βίντεο στον υπολογιστή σας, έχετε υπομονή!

Το βίντεο θα αποθηκευθεί μέσα στο φάκελο downloads, όπου μπορείτε να το ανοίξετε και να το απολαύσετε! (μην ξεχάσετε να έχετε ανοιχτό τον ήχο και τα ηχεία του συστήματός σας).

Αν δεν υπάρχει χώρος στον σκληρό μας δίσκο το παρακολουθούμε online, επιλέγοντας στα settings (γρανάζι), quality 1080p HD, έτσι ώστε να το δούμε στην καλύτερη δυνατή ποιότητα εικόνας.