![275500888 748189839900415 6143948209325315220 n](https://blogs.sch.gr/eeeekthi/files/2022/03/275500888_748189839900415_6143948209325315220_n-e1648457552938-150x150.jpg?x17649)
Πραγματοποιήθηκε η γιορτή του σχολείου μας προς τιμήν της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου. Οι μαθητές απήγγειλαν ποιήματα, παρακολούθησαν σχετικά βίντεο και χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς τιμώντας με αυτόν τον τρόπο την ημέρα αυτή.
Πραγματοποιήθηκε η γιορτή του σχολείου μας προς τιμήν της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου. Οι μαθητές απήγγειλαν ποιήματα, παρακολούθησαν σχετικά βίντεο και χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς τιμώντας με αυτόν τον τρόπο την ημέρα αυτή.
Καλή Σαρακοστή με Υγεία και Ειρήνη σε όλους … !
Οι μαθητές μας τοποθέτησαν σπόρους θερμής εποχής σε δίσκους σποράς για την δημιουργία νέων σπορόφυτων, με σκοπό την εγκατάστασή τους στον λαχανόκηπο.
Η Καθαρά Δευτέρα πλησιάζει. Οι μαθητές με αφορμή αυτήν την σημαντική ημέρα έφτιαξαν τους δικούς τους χαρταετούς. Οι μαθητές, ο διευθυντής και το εκπαιδευτικό προσωπικό σας εύχονται: ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ & ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ! ! !
Οι μαθητές του ΕΕΕΕΚ Θήρας έφτιαξαν τις δικές τους αποκριάτικες μάσκες για την περίοδο των απόκρεων.