Διαφοροποιημένη Διδασκαλία και Μάθηση στην Εκπαιδευτική Διαδικασία

Γνωρίζοντας τη σημασία της διαφοροποιημένης διδασκαλίας για την επίτευξη των εκπαιδευτικών στόχων στο σχολικό πλαίσιο και αναγνωρίζοντας την αξία της ενεργούς συμμετοχής των μαθητών, το Δημοτικό Σχολείο Λεσινίου μαζί με το 1ο και το 2ο Δημοτικό Σχολείο Νεοχωρίου, 2ο Δημοτικό Σχολείο Κατοχής, Δημοτικό Σχολείο Πενταλόφου και Δημοτικό Σχολείο Γουριάς, παρακολούθησαν επιμόρφωση τριών (3) ωρών από την επιμορφώτρια την Παναγιώτα Στράτη, μεταδιδακτορική ερευνήτρια του Τμήματος Νηπιαγωγών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων. Η κ. Στράτη ανέπτυξε με σαφήνεια την έννοια της διαφοροποιημένης διδασκαλίας και παρουσίασε τεχνικές διαφοροποιημένης διδασκαλίας με παραδείγματα από την σχολική τάξη. Την ευχαριστούμε θερμά για αυτήν την επιμόρφωση.

εικόνα Viber 2024 01 18 18 45 57 961 εικόνα Viber 2024 01 18 18 45 57 786