Εκδηλώσεις με τη λήξη της σχολικής χρονιάς 2018-2019

Οι εκδηλώσεις και παρουσιάσεις που πραγματοποίησε το Σχολείο μας με τη λήξη της σχολικής χρονιάς στα πλαίσια των εκπαιδευτικών προγραμμάτων των τάξεων παρουσιάστηκαν την Πέμπτη, 13-06-2019.

• Η παρουσίαση των προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων ως εξής:
  • «Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΙ Ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ» δραματοποίηση τραγουδιών Α΄ τάξης (αφορά το ομώνυμο πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων)
  • «ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ» από τη Γ΄τάξη (αφορά το ομώνυμο πρόγραμμα Αγωγής υγείας).
  • «ΔΕΝ ΠΕΤΑΜΕ -ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΟΥΜΕ» Παρουσίαση από τους μαθητές της Γ΄ & Δ΄ τάξης (αφορά το ομώνυμο πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων)
  • «ΠΑΡΑΔΟΣΗ & ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ- ΤΟΠΙΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ, ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ», παρουσίαση από τους μαθητές της Β΄ τάξης –Παραδοσιακοί χοροί – Τοπικά εδέσματα (αφορά το ομώνυμο πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων)
  • Μουσικό Αποχαιρετιστήριο Αφιέρωμα στους μαθητές της ΣΤ’ τάξης, & χορωδία από τις Γ, Δ΄, Ε΄, Στ΄ τάξεις.
  • «Επαγγέλματα: Η δασκάλα- Η νοικοκυρά- Η γιατρός» θεατρικό σκετς -αφιέρωμα αποχαιρετισμού από τους μαθητές της ΣΤ’ τάξης
  • Αποχαιρετισμός μαθητών Στ΄ τάξης
  • Αναμνηστικά μαθητών Στ΄ τάξης από το Σύλλογο των Γονέων.