ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ-ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΓΑΠΗΣ

Τα Χριστούγεννα είναι μια γιορτή αγάπης , μια γιορτή αφιερωμένη στη Γέννηση του Χριστού, που με τον ερχομό του στη γη θέλησε να φέρει την αγάπη την ειρήνη και τη χαρά στις καρδιές των ανθρώπων. Αγάπη προς τα αγαπημένα μας πρόσωπα, αγάπη προς τους συνανθρώπους μας , κυρίως σε αυτούς που το έχουν ανάγκη.

Όταν μας δόθηκε η ευκαιρία λίγο πριν τα Χριστούγεννα, ανταποκριθήκαμε  στο κάλεσμα του Χαμόγελου του παιδιού να συγκεντρώσουμε και να στείλουμε τρόφιμα και άλλα είδη πρώτης ανάγκης . Η χαρά μας ήταν μεγάλη όταν όλα τα μέλη της εκπαιδευτικής μας κοινότητας και  οι μαθητές του Σχολείου μας με τις οικογένειές τους ενεργοποιήθηκαν για τη μικρή  αυτή προσφορά αγάπης . Πιστεύουμε  ότι  με τη συμμετοχή μας στη συγκέντρωση των Ειδών πρώτης ανάγκης καταφέραμε να χαρίσουμε στα προσωπάκια  των μικρών παιδιών  αυτό που είναι πολύτιμο για όλους μας,  το Χαμόγελο   .

20220131 11010420220131 110024