Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας του 2/θέσιου Μ/κού Δημοτικού Σχολείου Βέννας για το σχολικό έτος 2020-2021

Εκδρομή στο γήπεδο

Τετάρτη 20-3-2019

Σήμερα οι μαθητές μας επέλεξαν να κάνουν έναν περίπατο στο γήπεδο του χωριού. Έστρωσαν το χαλάκι τους στο χορτάρι, έβγαλαν τα φαγητά τους και έπαιξαν. Ένα όμορφο και διασκεδαστικό πικ-νικ που λαχταρούσαν εδώ και καιρό!

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 1940

Σήμερα Κυριακή 28-10-2018 το σχολείο τιμά τους Ήρωες του 1940. Όλοι οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου παρουσίασαν μια ζεστή και όμορφη γιορτή με θεατρικά, ποιήματα και τραγούδια αφιερωμένα στο Ελληνικό έπος του 1940 ενάντια στους ξένους κατακτητές.

5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Παρασκευή 28-9-2018

Σήμερα στα πλαίσια εορτασμού της 5ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας κινητικές δραστηριότητες και παιδαγωγικά παιχνίδια. Τα παιδιά έπαιξαν με τους δασκάλους και οι δάσκαλοι έγιναν κι αυτοί παιδιά!!!

Όλοι πέρασαν υπέροχα!!!

Καλή σχολική χρονιά!!!

Τρίτη 11-9-2018

Ο Σεπτέμβρης έφτασε και μία νέα σχολική χρονιά αρχίζει και πάλι. Με πολύ κέφι και διάθεση ο δάσκαλος του σχολείου κ.Θανάσης ξενάγησε τους μικρούς μας μαθητές της Α’ τάξης στο καινούριο τους σχολείο!!!

25η Μαρτίου 1821

Κυριακή 25-3-2018

Σήμερα οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου τίμησαν τους Έλληνες και την “Επανάσταση του 1821” με κατάθεση στεφάνων, παρέλαση και με την παρουσίασης μιας γιορτής γεμάτης συγκίνηση και χαρά από τραγούδια, ποιήματα και θεατρικά.