Η γιορτή της 28ης Οκτωβρίου

Την Παρασκευή 25/10/2019 γιορτάσαμε στο σχολείο μας την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Οι μαθήτριες και οι μαθητές της Γ’ τάξης ήταν υπεύθυνοι της γιορτής και διοργάνωσαν μια θεατρική παράσταση. Μας μετέφεραν στο πλατό ενός τηλεοπτικού παιχνιδιού, όπου δύο ομάδες διαγωνιζόταν με αντικείμενο τα γεγονότα του πόλεμου του ’40, της γερμανικής κατοχής και του Β’ Παγκοσμίου πολέμου.

… 5, 4, 3, 2, 1! Πάμε ! Υπεύθυνοι υποδοχής, camerawoman, floor manager, παρουσιάστριες παρουσιαστές και παίκτες γέμισαν τη σκηνή. Εκτός από τους ηθοποιούς μας, συμμετείχε και το κοινό σε έναν γύρο ερωταπαντήσεων για δυνατούς λύτες! Παράλληλα η χορωδία του σχολείου πλαισίωσε τα δρώμενα δίνοντας μια ευχάριστη νότα στην εκδήλωση.