ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι η έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα γίνει τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020.

Σύμφωνα με την εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8:15. Ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 10:30 στο προαύλιο του σχολείου. Μετά το τέλος του αγιασμού οι μαθητές θα αποχωρήσουν.

ΠΡΟΣΟΧΗ!

•  Οι μαθητές των Α΄, Β΄ και Ε΄ τάξεων θα μπαίνουν στο σχολείο από την κεντρική είσοδο και θα αποχωρούν από εκεί.
  • Οι μαθητές των Γ΄, Δ΄ και ΣΤ΄ τάξεων θα χρησιμοποιούν την πόρτα στο γήπεδο του μπάσκετ κατά την είσοδο και έξοδό τους από το σχολείο.
  • Όλοι οι μαθητές είναι υποχρεωμένοι να φέρουν μαζί τους προστατευτική μάσκα την οποία θα φορέσουν όταν εισέλθουν στις αίθουσες.
  •  Καλό θα ήταν  να έχουν μαζί τους και τη σάκα τους για να παραλάβουν τα βιβλία τους.
  •  Οι γονείς και οι κηδεμόνες δεν επιτρέπεται να εισέλθουν στο προαύλιο του σχολείου.

Οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου