ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου μας γιορτάζει την Τσικνοπέμπτη μαζί με τα παιδιά στο χώρο του σχολείου, με τραγούδια, γαϊτανάκι, κέφι, χορό και φυσικά… σουβλάκια. Μαζί μας φέτος θα είναι και η κλόουν ¨Christy¨ που θα διασκεδάσει τα παιδιά.

(Η γιορτή θα αρχίσει στις 11:30)

Παρακαλούμε όσοι γονείς επιθυμούν, να ετοιμάσουν κάτι για τον μπουφέ της γιορτής μας.

:-

¨Οι μαθητές στη χώρα των μικροβίων¨

Με αυτόν τον τίτλο παρουσιάστηκε στο σχολείο μας το Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας από Νοσηλεύτριες του Κέντρου Υγείας Βόνιτσας, την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019.

Το Πρόγραμμα παρακολούθησαν αρχικά οι μικρές τάξεις (Α, Β, Γ ) και στη συνέχεια οι μεγάλες τάξεις του Σχολείου μας (Δ, Ε, ΣΤ ). Οι μαθητές, μέσα από την παρουσίαση που έγινε στο διαδραστικό πίνακα της τάξης αλλά και μέσα από παιχνίδια έμαθαν για τα είδη των μικροβίων καθώς και για την πρόληψη και αντιμετώπισή τους.