Ευχαριστήριο μήνυμα προς το ΚΤΕΛ ΑΣΤΙΚΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Το Δημοτικό Σχολείο Σπερχογείας, το σχολείο μας, συμμετέχει σε διάφορα εκπαιδευτικά προγράμματα, οπότε ήταν συχνή, αναγκαία αλλά δύσκολη η μετακίνηση ολιγάριθμων ομάδων μαθητών σε διάφορα σημεία στο κέντρο της πόλης της Καλαμάτας.

Η δυσκολία αυτή αντιμετωπίστηκε όταν απευθυνθήκαμε στον υπεύθυνο του ΚΤΕΛ ΑΣΤΙΚΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ο οποίος ανταποκρίθηκε θετικά  και εξασφαλίσαμε άψογη εξυπηρέτηση και συνεργασία.

Το ΚΤΕΛ ΑΣΤΙΚΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ “αγκάλιασε” τους μαθητές του σχολείου μας, αλλά και το διδακτικό προσωπικό και είμαστε ευγνώμονες γι΄αυτό. Αποκτήσαμε έναν πολύτιμο συνεργάτη και υλοποιήσαμε και ένα καινούργιο εκπαιδευτικό πρόγραμμα που το εντάξαμε στα εργαστήρια δεξιοτήτων στην ενότητα “Ζω καλύτερα – Ευ Ζην” και υποενότητα “Οδική ασφάλεια – Μέσα μεταφοράς”.