Η νέα εμφάνιση του σχολείου μας.

10367134_10202727118682283_5695472333043850119_n
Το σχολείο μας όπως φαίνεται μετά το πρόσφατο βάψιμο από τους συντοπίτες μας, Ρίζιο Βαγγέλη και Μέντα Άγγελο οι οποίοι επί ένα μήνα δούλεψαν χωρίς να πάρουν ούτε ένα ευρώ για να βαφτεί όπως δεν βάφτηκε ποτέ από κατασκευής του. Οι συγκεκριμένοι βαφείς όχι μόνο έβαψαν το διδακτήριο, αλλά έβαψαν και τα τοιχάκια της αυλής, όλα τα εσωτερικά κάγκελα, τις εξωτερικές πόρτες ,όπως επίσης μας επιδιόρθωσαν και τις υδρορροές. Ειλικρινά τους ευχαριστούμε από καρδιάς και ευχόμαστε οι Σοχινοί να τους τιμήσουν αναθέτοντας σε αυτούς το βάψιμο των σπιτιών τους. Επίσης ευχαριστούμε τον Παντελή Μισχόπουλο (Μιςχρωμ) για την δωρεάν χορηγία όλων των χρωμάτων, τον Μανταρτζίδη Ανέστη για την προσφορά κάποιων υλικών τον Δάνιο Ιωάννη για την προσφορά σκαλωσιάς όπως επίσης και τον Αντώνη Καραμούτσο (από την Αλβανία) για την σχεδόν καθημερινή μετακίνηση της σκαλωσιάς.Τέλος ευχαριστούμε και την Αντιδήμαρχο κ. Σάμου γιατί αυτή οραματίστηκε και βοήθησε να γίνει πράξη μια τόση μεγάλη χορηγία .Η όλη διαδικασία τιμά όλο τον Σοχό και τους Σοχινούς, που όπως οι πρόγονοι μας, δείχνουν ευαισθησία σε θέματα παιδείας.

Κατηγορίες: Τα νέα μας. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.