ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΑ ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ

Επίσκεψη στα ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ πραγματοποίησε το σχολείο μας! Ήταν μια πρωτόγνωρη εμπειρία για τους μαθητές, αφού επισκέφτηκαν το χώρο που φιλοξενούνται ΑΜΕΑ συμπολίτες μας. Οι υπεύθυνοι του ΚΔΑΠ μας υποδέχθηκαν θερμά και μας έφεραν σε επαφή με κάποιους από τους ανθρώπους που φιλοξενούνται για κάποιες ώρες εκεί. Άνθρωποι αγνοί, φιλόξενοι και χαμογελαστοί, αγωνιστές της ζωής, που παρά τα όποια προβλήματά τους, είναι γεμάτοι όρεξη για ζωή και δημιουργία.

Εκδρομή 6                                    Εκδρομή 4

Τα παιδιά συμμετείχαν σε κοινές δραστηριότητες με τους ανθρώπους του ΚΔΑΠ, έπαιξαν, ζωγράφισαν και έδωσαν χαρά στους συνανθρώπους μας!!!

Φεύγοντας, προσφέρθηκαν συμβολικά δώρα στους μαθητές μας και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για μια επόμενη φορά!!!