Το ΠΟλιτιστικό Κέντρο Εκπαιδευτικών Λάρισας στο σχολείο μας

20240612 081856

Screenshot 1

Η αρχή έγινε με την επίσκεψη της κ. Ευδοκίας Ποιμενίδου, η οποία  όταν επισκέφθηκε το σχολείο  για να κουβεντιάσει με τα παιδιά για τα βιβλία της, μας χάρισε το παραμύθι της « Ο δράκος που έφαγε τα παραμύθια» καθώς και τη συλλογή 6 χριστουγεννιάτικων ιστοριών της Γιώτας Φώτου «Χριστούγεννα Χ 6 ».

Έπειτα  ο Κ. Βασίλης, ο δάσκαλος της ΣΤ΄ μας έφερε κι άλλα καλά μαντάτα!

Μια κούτα γεμάτη λογοτεχνικά βιβλία  – αλλά και DVD με παιδικές ταινιούλες έψαχνε σχολείο να την υποδεχθεί. Ε, τα παιδιά μας, σκάσανε το μυστικό : ότι έχουμε θέσεις αδειανές στα ράφια της Σχολικής Βιβλιοθήκης κι ευχαρίστως θα την φιλοξενήσουμε!

Κάπως έτσι τα βιβλία και DVD που βλέπετε φτάσανε στη βιβλιοθήκη μας . Τα έφεραν ένα πρωινό ο Πρόεδρος του ΠΟΚΕΛ, ο συντοπίτης μας ποιητής, ηθοποιός και καθηγητής  κ. Αργύρης Γιουρούκης μαζί με τον Γραμματέα του ΠΟ Κ Ε Λ Βαγγέλη Ρεμπάπη και μας γέμισαν χαρά.

Δάσκαλοι και μαθητές,  ευχαριστούμε ολόψυχα το Πολιτιστικό Κέντρο Εκπαιδευτικών Λάρισας  γι’ αυτή τη γενναιόδωρη προσφορά.