Επιστροφή στο σχολείο μας!

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, θα τελεστεί την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 8:30 π.μ. Οι μαθητές/ριες θα προσέλθουν χωρίς τσάντες και θα αποχωρήσουν με τους γονείς και κηδεμόνες.

Το λεωφορείο θα πραγματοποιήσει κανονικά το δρομολόγιο για τη μεταφορά των μαθητών/ριών στο σχολείο και την επιστροφή τους από αυτό.

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Δημοτικό Σχολείο Πηγής

Πολύχρωμες δημιουργίες στο σχολείο μας!

Ένας ανανεωμένος αύλειος χώρος με πολύχρωμες πινελιές περιμένει τους/ις μικρούς/ές μαθητές/ριες με την επιστροφή τους στο σχολείο μας. Υπέροχες ζωγραφιές στολίζουν τους εξωτερικούς τοίχους της σχολικής μονάδας και μοναδικά επιδαπέδια παιχνίδια έχουν μετατρέψει την αυλή σε έναν χώρο δημιουργικό και διασκεδαστικό! Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Αποστόλη Κερασιώτη, Πρόεδρο της Τοπικής Κοινότητας Πηγής, το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Δημ. Σχ. Πηγής και φυσικά την κα. Δήμητρα Μαγκούτη τη ζωγράφο και δημιουργό των έργων. Το αποτέλεσμα της δουλειάς της είναι εντυπωσιακό!

Δημοτικό Σχολείο Πηγής