Ένα βίντεο που το… περιμέναμε!

Τι άλλο; Η ξενάγηση μέσα στο χώρο της Δανιηλίδειου Παιδικής Βιβλιοθήκης! Ελπίζω να σας ενθουσιάσει όσο ενθουσίασε κι εμένα που την επισκέφτηκα.

Προσπαθώ μέρες να ανεβάσω το βίντεο σωστά αλλά δεν τα καταφέρνω. Έστω κι έτσι όμως πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθείτε!

Πιάνοντας το Μάη… στο σχολείο!

Την αγαπάμε την άνοιξη όλοι μας. Μια φωτεινή, καθαρή και κυρίως ζεστή μέρα, μας φτιάχνει τη διάθεση.

Θέλαμε να πιάσουμε το Μάη. Όχι κάνοντας μια κατασκευή στεφανιού με χάρτινα λουλούδια αλλά φτιάχνοντας ένα στεφάνι με λουλούδια φυσικά.

Οι κήποι και οι αυλές των μαθητών μας είναι γεμάτοι με λουλούδια που σκορπούν τα χρώματα και τα αρώματά τους. Φτιάξαμε ένα πολύχρωμο φυσικό στεφάνι που χαρίζει ομορφιά και μοσχοβολιά στην είσοδο του σχολείου μας.

Με τα λουλούδια που περίσσεψαν, γιατί η αλήθεια είναι ότι κάποιοι μαθητές έφεραν τσάντες γεμάτες, γεμίσαμε ανθοδοχεία και στολίσαμε όλο το σχολείο!