Καλό μήνα και Καλή Πρωταπριλιά!

Σήμερα αποχαιρετήσαμε τον Μάρτη και καλωσορίσαμε τον Απρίλη, προσφέροντας τα μαρτάκια μας στα πουλιά!

1

Ανέκαθεν η Πρωταπριλιά ήταν μια καλή ευκαιρία για τους μαθητές να κάνουν “καζούρα” στους δασκάλους τους, είτε τραγουδώντας όλοι μαζί, είτε ζητώντας μας να τους βάλουμε τιμωρία από το πουθενά, είτε κουβαλώντας τις καρέκλες έξω από την τάξη.

Τα δεχτήκαμε όλα αλλά… κι εμείς με τη σειρά μας αντεπιτεθήκαμε (Η αυτοκρατορία αντεπιτίθεται)! Με πολύ σοβαρό ύφος τους ανακοινώσαμε ότι η δασκάλα της παράλληλης στήριξης που έλειπε σήμερα με άδεια δε θα ξαναγυρίσει στη θέση της κι ότι έχουμε εντολή να γίνει ανταλλαγή των δασκάλων στα 2 τμήματα του σχολείου! Τα βάλαμε στη διαδικασία να μεταφέρουν όλα τους τα πράγματα από τη μία τάξη στην άλλη και το αστείο συνεχίστηκε μέχρι που τελειώσαμε με την ορθογραφία και την ανάγνωση. Έπρεπε να βλέπατε τα πρόσωπά τους!