Εγγραφές στην Α΄ δημοτικού

Στην Α΄ τάξη θα εγγραφούν φέτος οι μαθητές που γεννήθηκαν το 2016.

Οι εγγραφές θα γίνουν το διάστημα από 1 Μαρτίου έως και 20 Μαρτίου 2022.

Δικαιολογητικά εγγραφής:

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. (Θα αναζητηθεί από τη σχολική μονάδα.)

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, σύμφωνα με τη με αρ. πρωτ. Φ.6/1094/80261/Δ1/20-5-2015 εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ (Α.Δ.Υ.Μ.) (Θα σας δοθεί από εμάς να το συμπληρώσει παιδίατρος . Να το φέρετε στο σχολείο ως τον Ιούνιο)

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή. (ΔΕΗ, ΟΤΕ όπου φαίνεται το όνομά σας και η διεύθυνσή σας )

ε. Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό. (Θα αναζητηθεί από τη σχολική μονάδα.)

Εκ της Διευθύνσεως