Την  Παρασκευή 22 Μαρτίου και ώρα 9:00 θα πραγματοποιηθεί η Εκδήλωση – Αφιέρωμα “Ήρωες και Ηρωίδες του ’21” από τους μαθητές της Ε’ και ΣΤ’ τάξης του σχολείου μας στο χώρο του σχολείου. Πρόσκληση

Τα Δευτέρα 25 Μαρτίου οι μαθητές του σχολείου θα μεταβούν στον Ιερό Ναό του χωριού με τη σημαία του σχολείου και κατόπιν θα γίνει κατάθεση στεφάνων στο μνημείο των πεσόντων.

Οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α ́ τάξη του Δημοτικού Σχολείου και στα Νηπιαγωγεία , για το σχολικό έτος 2024-2025, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024.

Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του/της Διευθυντή/τριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

Δείτε εδώ τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

O Christmast Tree

“O Christmast Tree” από Striking Photography by Bo Insogna διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-nc-nd-2.0

Την Παρασκευή στις 22 / 12 και ώρα 10:00 η Α και Β τάξη του σχολείου μας θα παρουσιάσει τη γιορτή που ετοίμασαν για τα Χριστούγεννα.

Οι μαθητές της Γ , Δ , Ε και ΣΤ τάξης θα μεταβούν στην εκκλησία του χωριού και κατόπιν θα επιστρέψουν στο σχολείο για τη σχολική γιορτή.

Μετά το τέλος της γιορτής θα δοθούν οι Έλεγχοι Προόδου των μαθητών για το Α’ Τρίμηνο.

Το σχολείο μας στις 24 Νοεμβρίου θα μεταβεί στα Ιωάννινα όπου θα παρακολουθήσουμε την παράσταση ” Το δίλημμα του αυτοκράτορα ” από το ΔΗΠΕΘΕ Ιωαννίνων.

Το διλημμα του αυτοκράτορα

Σύμφωνα με τον τριμηνιαίο προγραμματισμό του σχολείου μας την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου οι Ε’ και ΣΤ’ τάξεις θα παρουσιάσουν ένα αφιέρωμα στην επέτειο του Πολυτεχνείου στο χώρο του Γυμναστηρίου του σχολείου.

σημαία πολυτεχνείου