Ακούστε  πώς μπορεί να γίνει η φωνή των μαθητών να γίνει ασπίδα στα λόγια του μίσους και ψηφίστε!

πατήστε εδώ

Συμμετοχές – Ψηφοφορία Ακροατών ESR

Η διαδικασία ψηφοφορίας θα διαρκέσει από τις 15 Μαρτίου έως τις 12 Απριλίου 2019, ημέρα της βράβευσης.

Κάθε ψήφος και μια καρδιά.

Καλή ακρόαση και καλή επιτυχία στα παιδιά!!!

(στίχοι στα αγγλικά Χαρούλα Ηλία , μουσική επένδυση διαφημιστικού μηνύματος Νίκος Φιλέντας)

Η Ελλάδα είναι μια μικρή χώρα. Όμως όσα χρόνια κι αν ταξιδεύεις στη γη της, όσα χιλιόμετρα κι αν διανύσεις στους δρόμους της, πάντα υπάρχουν γωνιές κρυμμένες, που δεν αποκαλύπτονται εύκολα στο βιαστικό ταξιδιώτη….
Γωνιές που μπορούν να σε αφήσουν έκθαμβο θεατή, άλλοτε παρθένας κι ανυπέρβλητης φύσης κι άλλοτε περήφανης και μαρτυρικής ιστορίας

Έξι μαθητές της Γ΄τάξης συμμετέχουν στον Μαθητικό Διαγωνισμό » Μάχη των Οχυρών» με μια τρισδιάστατη κατασκευή.

Για να δείτε την παρουσίαση πατάτε εδώ  ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΟΧΥΡΩΝ

Καλή επιτυχία!!!!!

Μαρ 19
Κάτω από (Ε΄τάξη, Τα νέα του σχολείου) από στις 04-03-2019 και με ετικέτα

Κάνω κλικ επάνω στην εικόνα για μια επανάληψη στον ηλεκτρισμό.

Κάνω κλικ στην εικόνα για να ακούσω το ηχητικό μήνυμα.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄τάξης του σχολείου μας συμμετέχουν στο διαγωνισμό «Η φωνή μας, ασπίδα στα λόγια του μίσους» με το ραδιοφωνικό σποτ «Love is the answer»  . Το διαγωνισμό διοργανώνει το European School Radio.

Αγαπητοί γονείς , στα πλαίσια της δημιουργικής απασχόλησης του ελεύθερου χρόνου των παιδιών μας το σχολείο είναι από φέτος μέλος του πανελλήνιου δικτύου σχολικών βιβλιοθηκών. Στα πλαίσια του δικτύου θα επιδοτηθεί το σχολείο ώστε να γίνει ψηφιακή καταγραφή της βιβλιοθήκης μας, να ενισχυθεί με 200 περίπου νέους τίτλους βιβλίων και ψηφιακό εξοπλισμό για τη διαχείριση.
Ο Σύλλογος διδασκόντων επίσης θα ήθελε να ευχαριστήσει το ίδρυμα Μπενάκη, που μετά από αίτηση του σχολείου,μας στέλνει μία κούτα με καινούρια βιβλία δωρεάν.
Επίσης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε από καρδιάς την κυρία Βασιλική Μαυροπούλου-Μανδηλιώτη γονέας της Α’ τάξης, η οποία προσφέρθηκε εθελοντικά και βοήθησε στην οργάνωση της βιβλιοθήκης μας.

Ιαν 19
Κάτω από (Ε΄τάξη, Τα νέα του σχολείου) από στις 30-01-2019 και με ετικέτα

Κάνω κλικ επάνω στην εικόνα για μια επανάληψη στη θερμότητα.