ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟ

Αξιότιμοι Εκπαιδευτικοί, Γονείς και Κηδεμόνες του Σχολείου μας,

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, έχει ανακηρύξει την 6η Μαρτίου, εκάστου έτους, ως “ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΥ (BULLYING)”.

Στα πλαίσια αυτής της προσπάθειας Ενημέρωσης και Ευαισθητοποίησης των Μαθητών, Γονέων, Κηδεμόνων και Εκπαιδευτικών, το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων μας, σε άριστη συνεργασία με το Εκπαιδευτικό προσωπικό και των δύο σχολείων , καθώς και την Δ΄ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΑΘΗΝΑΣ, διοργανώνουν ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ, για θέματα ασφαλούς πλοήγησης στο διαδίκτυο και Ενδοσχολικής Βίας.

Η Ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την ΤΡΙΤΗ 5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2019, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολικού μας συγκροτήματος, μετά την ολοκλήρωση των δύο (2) πρώτων διδακτικών ωρών.

Υπεύθυνη Εισηγήτρια θα είναι η Κα Κόλλια Μαρία, η οποία φέρει τον βαθμό της Αστυνόμου Β΄(Ε.Κ.), της Υπηρεσίας Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων                                 Ο Σύλλογος Διδασκόντων