Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε στις τρεις μεγάλες τάξεις του σχολείου μας Δ’. Ε’. Και ΣΤ’ από την Ε. Δ. ΟΜ. Α. Κ. σεμινάριο πρώτων βοηθειών. Ο σύλλογος γονέων σε συνεργασία με το σύλλογο διδασκόντων οργάνωσαν το σεμινάριο αυτό με εισηγητές μέλη της ΕΔΟΜΑΚ, εξειδικευμένα στις Α΄ Βοήθειες. Τα παιδιά με μεγάλη μας έκπληξη ήξεραν αρκετά και κυριολεκτικά απορρόφησαν όσα τους είπαν η Stella Milkidou και ο Petros Menexes τους οποίους ευχαριστούμε πολύ για όλα. Τα παιδιά μας εκπαιδεύτηκαν στην καρπα και στη χρήση απινιδωτή όπως και στην πνιγμονή από ξένο σώμα . Και δεν σταματάμε εδώ. Θα γίνει ανάλογο σεμινάριο για γονείς εφόσον υπάρχουν συμμετοχές.