Χριστουγεννιάτικες εκπλήξεις από τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων (2019-20)

Συγγραφέας: 3ο 12/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ | Κατηγορία Εκδηλώσεις | , στις 22-12-2019

Την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας διοργάνωσε ένα δίωρο υπέροχων χριστουγεννιάτικων εκπλήξεων. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να δημιουργήσουν χριστουγεννιάτικα στολίδια, χριστουγεννιάτικες κάρτες και να πλάσουν τα δικά τους σοκολατένια τρουφάκια. Παράλληλα, στην αίθουσα μουσικής,  οι μικρότεροι μαθητές μας απόλαυσαν την ανάγνωση χριστουγεννιάτικων ιστοριών από την συγγραφέα Χρυσή Μαρούση. Φυσικά δεν έλειπε το face painting, τα παιχνίδια αυλής και τα πεντανόστιμα κεράσματα που είχαν ετοιμάσει οι γονείς για μαθητές και εκπαιδευτικούς! Τους ευχαριστούμε πολύ! Καλά Χριστούγεννα!