Η σχολική μας γιορτή για την 28η Οκτωβρίου (2019-20)

Συγγραφέας: 3ο 12/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ | Κατηγορία Εκδηλώσεις | , στις 26-10-2019

Την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση του σχολείου μας για την 28η Οκτωβρίου. Η γιορτή μας ξεκίνησε με την παράδοση της σημαίας στους 2 σημαιοφόρους από τον διευθυντή του σχολείου κ. Γιώργο Δήμου και συνεχίστηκε με αφηγήσεις και παρουσίαση θεατρικών έργων σχετικών με την εθνική επέτειο που ενθουσίασαν το κοινό. Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές/τριες των Ε1 και Ε2 τμημάτων  του 3ου Δημοτικού Σχολείου Νεάπολης για το άρτιο αποτέλεσμα. Θερμά συγχαρητήρια και στις δασκάλες των δύο τμημάτων κα Κατερίνα Πορταράκη και κα Κυριακή Τσακίρη για τον συντονισμό και την προετοιμασία αλλά και στη χορωδία του σχολείου μας που πλαισίωσε μουσικά την εκδήλωση υπό τη καθοδήγηση της εκπαιδευτικού μουσικής κας Ελένης Τσαγκαλίδου. Ευχαριστούμε και τον κ. Θανάση Λευθεριώτη για όλη τη βοήθεια που προσέφερε.