Χριστουγεννιάτικη Ατμόσφαιρα!

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ ΔΡΑΜΑΣ | Κατηγορία Γιορτές | , στις 22-12-2017

Πλήθος κόσμου παραβρέθηκε στην Χριστουγεννιάτικη Γιορτή, που ετοίμασαν οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας. Οι μαθητές της Α’-Β’ τάξης στόλισαν επί σκηνής το χριστουγεννιάτικο δέντρο με το σκετσάκι τους, ενώ τα παιδιά της Γ΄-Δ’ απήγγειλαν ποιήματα για την γέννηση του Θεανθρώπου αλλά και για την Πρωτοχρονιά. Οι μαθητές της Ε’ και Στ’ τάξης μας παρουσίασαν ένα θεατρικό δρώμενο με μηνύματα αγάπης και προσφοράς προς στον συνάνθρωπο. Δεν έλειψαν βέβαια τα εορταστικά τραγούδια και τα παραδοσιακά κάλαντα. Στο τέλος της γιορτής ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων μοίρασε δωράκια και γλυκά σε όλα τα παιδιά!Καλές Γιορτές και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος!