Μια Βιβλιοθήκη με ρόδες!

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ ΔΡΑΜΑΣ | Κατηγορία Πολιτισμός | , στις 07-11-2016

Σήμερα επισκέφτηκε το Δημοτικό Σχολείο Μικρόπολης η Κινητή Βιβλιοθήκη Ελευθερούπολης. Όλοι οι μαθητές του σχολείου μας με μεγάλο ενθουσιασμό επέλεξαν τα βιβλία που ήθελαν να δανειστούν και έδωσαν ραντεβού σε λίγους μήνες όπου θα μας επισκεφτεί ξανά η Κινητή Βιβλιοθήκη για να επιστρέψουμε πίσω τα βιβλία.Τέτοιες ενέργειες έχουν θετικό αντίκτυπο όχι μόνο στους μαθητές αλλά και στην κοινωνία ολόκληρη διότι μέσα από αυτές τις δράσεις ενισχύουμε την παιδεία και τον πολιτισμό μας!

IMG_0546 IMG_0547 IMG_0548