Αρχική » ΝΕΑ » ΑΓΙΑΣΜΟΣ-ΕΝΑΡΞΗ ΝΕΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ-ΕΝΑΡΞΗ ΝΕΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Οι μαθητές/τριες με τη Σχολική Σύμβουλο, κα Σταυροπούλου Ελένη
Αναμνηστική φωτογραφία με τους/τις μαθητές/τριες παρέα με τη Σχολική Σύμβουλο, τις δασκάλες

Τελέσθηκε, σήμερα Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου το Μυστήριο του Αγιασμού, από τον Ιερέα του νησιού π. Γεώργιο Μαλτέζο, για να ευλογηθεί η νέα Σχολική Χρόνια.

Με τη νέα χρονιά υποδεχόμαστε 4 μικρούς μαθητές στην Α’ Δημοτικού, καθώς και δυο μαθητές από την ηπειρωτική Ελλάδα, στην Γ’ και Δ’ Δημοτικού. Συνολικά φέτος 20 μαθητές/τριες θα παρακολουθήσουν το πρόγραμμα του Σχολείου μας.

Στο σχολείο μας είχαμε την τιμή και τη χαρά να υποδεχτούμε τη νέα μας Σχολική Σύμβουλο 1ης Περιφέρειας του Ν.Δωδεκανήσου, κα Σταυροπούλου Ελένη.

Μόλις τελείωσε το Μυστήριο του Αγιασμού, μοιράστηκαν τα σχολικά βιβλία στους/στις μαθητές/τριες, καθώς και τσάντες γεμάτες με τα απαραίτητα σχολικά είδη (μολύβια, γόμες, ξύστρες, χάρακες, τετράδια, κ.ά.) που χάρισαν Κύπριοι φίλοι του σχολείου και μέλη του Ροταριανού Ομίλου Ρόδου.

Ακολούθησε συνάντηση της κας Σταυροπούλου με τους γονείς.

1 Σχόλιο

1. Εύχομαι καλή σχολική χρονιά (αν και καθυστερημένα) σε όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων!
    Αλήθεια, φέτος πόσα παιδάκια υπάρχουν σε νήπιο-προνήπιο;