Αρχείο ημέρας 3 Απριλίου 2024

Παγκόσμια Ημέρα Φιλοζωίας

Την 4η του Απρίλη γιορτάζουμε την Παγκόσμια Ημέρα Φιλοζωίας, μια μέρα αφιερωμένη στα ζώα και στην προστασία τους. 🐼 🦒 🐷 🐶 🐱 🐭 🐢 🐒 🦊 🐕

Είναι σημαντικό να αναγνωρίσουμε τη σημασία της συμβίωσης με τα ζώα και να προωθούμε τον σεβασμό προς αυτά. Ας ενθαρρύνουμε τους μαθητές μας να αναπτύξουν ευαισθησία απέναντι στα ζώα και να προστατεύουν τη φύση και το περιβάλλον. Ας εργαστούμε μαζί για ένα καλύτερο μέλλον για όλα τα ζώα.

Χρόνια Πολλά σε όλους τους φίλους των ζώων! 🐾🌍 #ΠαγκόσμιαΗμέραΦιλοζωίας #ΣεβασμόςΣταΖώα #ΠροστασίαΤηςΦύσης 🌿🐾

Αύριο θα πραγματοποιηθούν δράσεις εντός και εκτός του σχολικού χώρου για ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριών μας απέναντι στα ζώα.

collage 20