Αρχείο ημέρας 2 Απριλίου 2024

Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου

Η 2η Απριλίου έχει καθιερωθεί ως παγκόσμια ημέρα βιβλίου είναι μια ξεχωριστή ευκαιρία για όλους μας να τιμήσουμε τη σπουδαιότητα της ανάγνωσης και της γνώσης που μας προσφέρουν τα βιβλία. Στο σχολείο μας, η αγάπη για τα βιβλία και η προώθηση της ανάγνωσης αποτελούν στόχους υψηλής προτεραιότητας.

Μέσα από τις σελίδες των βιβλίων, οι μαθητές μας ανακαλύπτουν νέα ενδιαφέροντα θέματα, εμπνέονται και εμβαθύνουν στη γνώση. Η βιβλιοθήκη μας είναι γεμάτη από ατελείωτους κόσμους και περιπέτειες που περιμένουν να ανακαλυφθούν.

Στην παγκόσμια ημέρα βιβλίου, προτρέπουμε τους μαθητές μας να αφεθούν στη μαγεία των λέξεων και να ανακαλύψουν τον κόσμο που κρύβεται πίσω από κάθε σελίδα. Ας γιορτάσουμε μαζί αυτήν την ημέρα, ανοίγοντας τις σελίδες ενός βιβλίου και αφήνοντας το μαγικό ταξίδι της ανάγνωσης να μας οδηγήσει σε νέες περιπέτειες και γνώσεις.

collage 90