Ήρθαν «Τα ΚαλλιαΝέα», η μαθητική εφημερίδα του σχολείου μας

Banner School Press

Με πολύ μεγάλη χαρά σας ανακοινώνουμε την έναρξη κυκλοφορίας της μαθητικής εφημερίδας του σχολείου μας, με τίτλο «Τα ΚαλλιαΝέα», που φιλοξενείται διαδικτυακά στον ιστοχώρο του School Press.

Η εφημερίδα θα κυκλοφορεί ανά τρίμηνο και οι μαθητές/τριες του σχολείου μας θα επιλέγουν και θα επιμελούνται τη θεματολογία κάθε τεύχους. Πηγή έμπνευσης οι δράσεις και οι εκπαιδευτικές επισκέψεις του σχολείου, αλλά και οι δικές τους προσωπικές πινελιές και επιθυμίες!

Το πρώτο τεύχος (Σεπτέμβριος-Δεκέμβριος 2023) μόλις κυκλοφόρησε! Μπορείτε να το διαβάσετε, πατώντας ΕΔΩ.

Για ευκολότερη πρόσβαση, στην πλαϊνή στήλη του blog θα βρείτε και το λογότυπο της εφημερίδας που θα σας οδηγεί πάντοτε στην αρχική σελίδα της εφημερίδας μας στον ιστοχώρο του School Press.Ta Kallianea Vol1.Issue1

Καλές αναγνώσεις 🙂