Το Πάσχα είναι εδώ!

Εδώ και μέρες οι μικροί μας μαθητές άρχισαν να προετοιμάζονται για τις πασχαλινές τους διακοπές! Γεμάτοι όρεξη και μεράκι σκέφτηκαν τρόπους για να μπούμε στο κλίμα της άνοιξης και στο πνεύμα των γιορτών!

Ξεκινήσαμε φτιάχνοντας διάφορες ανοιξιάτικες κατασκευές με σκοπό να γνωρίσουμε την άνοιξη και τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της!

Επίσης, για άλλη μια φορά, υποδεχτήκαμε τον αγαπημένο ζαχαροπλάστη της πόλης μας τον κ. Θεόφιλο, ο οποίος μας γλύκανε φτιάχνοντάς μας πασχαλινά αυγά, λαγουδάκια, σοκολάτες και σοκολατάκια! Το σχολείο μας πλημμύρισε υπέροχες μυρωδιές και τα πρόσωπα των μαθητών γέμισαν χαμόγελα και… σοκολάτα!!

Τις τελευταίες μέρες συνεργαστήκαμε όλοι μαζί για να ετοιμάσουμε όλα όσα θα χρειαστούμε για το Πάσχα!

Στολίσαμε όμορφα τις λαμπάδες μας:

… ετοιμάσαμε πασχαλινές κάρτες:

… Βάψαμε αυγά και τα βάλαμε σε όμορφα στολισμένα καλαθάκια:

Σας ευχόμαστε Καλό Πάσχα!!