ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗΣ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑΣ WEBEX

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες,

Όπως θα διαπιστώσατε κι εσείς, η σύνδεση στη διαδικτυακή πλατφόρμα WEBEX έχει βελτιωθεί σημαντικά. Βέβαια, υπάρχουν ακόμα προβλήματα σε ορισμένους μαθητές που καθυστερούν να συνδεθούν στις διαδικτυακές τάξεις ή υπάρχουν αδυναμίες στον ήχο. Την ερχόμενη εβδομάδα θα έρθουμε σε επικοινωνία μαζί σας για να διορθώσουμε, αν είναι εφικτό, τυχόν προβλήματα που συνεχίζουν να υπάρχουν.

Σας υπενθυμίζουμε ότι θα πρέπει όλοι οι μαθητές να πατούν τα link των Εκπαιδευτικών πριν τις 14:00 και να περιμένουν να τους αποδεχτούν οι Εκπαιδευτικοί στις διαδικτυακές αίθουσες. Επίσης, θα πρέπει τα παιδιά να έχουν κλειστές τις κάμερες και κλειστά τα μικρόφωνα και να τα ανοίγουν μόνο αν πρέπει να μιλήσουν.  Τέλος, να ακολουθούν πιστά τις οδηγίες των δασκάλων τους, να μελετούν και να κάνουν καθημερινά τις εργασίες τους.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ, Η ΜΑΓΝΗΤΟΣΚΟΠΗΣΗ        Ή Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ ΤΩΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΕΩΝ ΜΕΣΩ WEBEX ΚΑΙ Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΙΚΤΥΩΣΗΣ, ΑΦΟΥ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΠΟΙΝΙΚΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ!!

Το Εβδομαδιαίο Ωρολόγιο Πρόγραμμα όλων των τάξεων έχει αναρτηθεί στη Σελίδα «ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ WEBEX», το οποίο θα πρέπει να τηρείται καθημερινά.

Για οτιδήποτε χρειαστείτε, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας!

Καλή δύναμη σε όλους μας, υγεία και με το καλό ν’ ανταμώσουμε               πάλι στο Σχολείο!!

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.