Ευχαριστήριο

Εορτασμός Παγκόσμιας Ημέρας Ατόμων με Αναπηρία
Στα πλαίσια εορτασμού της Παγκόσμιας ημέρας ατόμων με αναπηρία, το Ειδικό Δ.Σ. Κωφών Βαρηκόων Ηρακλείου, επισκέφτηκε το Παγκρήτιο εκπαιδευτήριο Ηρακλείου στις 2/11/2022, όπου με τη συμμετοχή των μαθητών όλων των τάξεων και των δύο σχολείων πραγματοποιήθηκαν δράσεις ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης , οργανωμένου παιχνιδιού, αθλοπαιδιών, καλλιτεχνικών, αθλητικών και άλλων δραστηριοτήτων που στόχευαν στην αλληλεπίδραση των μαθητών και στην προαγωγή μίας κουλτούρας αποδοχής της διαφορετικότητας.
Οι μαθητές, οι εκπαιδευτικοί και η δ/νση του Ειδικού Δ.Σ. Κωφών Βαρηκόων Ηρακλείου αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε θερμά τη δ/νση του Παγκρήτιου εκπαιδευτήριου , για την τέλεια φιλοξενία, την άψογη διοργάνωση δράσεων και τα πλούσια δώρα που προσέφεραν στους μικρούς μαθητές μας.