ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΜΟΣ & ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΕΤΡΟΥ & ΠΑΥΛΟΥ.

Την  Τρίτη 11 Φεβρουαρίου 2020 το σχολείο μας  παρακολούθησε την θεία λειτουργία  και την αρτοκλασία στην εκκλησία «Αγίων Πέτρου & Παύλου». Πολλοί μαθητές μας κοινωνήσανε.

Αμέσως μετά τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί κατεβήκαμε στο αρχονταρίκι όπου οι κυρίες της Αγίας Ταβιθά πρόσφεραν στους μεγάλους καφέ, πίτες και γλυκά. Αμέσως μετά κόψαμε την πίτα για το νέο έτος παρουσία του πατήρ Δημήτριου  και του π. Ευάγγελου. Ο πάτερ Δημήτριος πρώτα ευλόγησε την πίτα και μας ευχήθηκε Υγεία, Φώτιση, Προκοπή και Χαρά. στο εκπαιδευτικό μας έργο.

Τυχερός της χρονιάς ήταν ο Πισλί Αρη που κέρδισε μια κούπα με σοκολατένια εδέσματα.

Στη συνέχεια ο πάτερ  μίλησε με τα παιδιά, χάρισε πολλά χαμόγελα και αισιοδοξία. Ο διευθυντής κ. Θεοχάρης Νίκος ευχαρίστησε όλο το εκκλησίασμα για την υποδοχή, την περιποίηση  και την αγάπη τους.

Ευχαριστούμε πολύ τον πατέρα Δημήτριο  που στις δύσκολες μέρες που διανύουμε δεν μας ξεχνά, δίνει ΔΥΝΑΜΗ  σε όλους μας με τις ευλογίες του,  πολύ ΧΑΡΑ, ΧΑΜΟΓΕΛΑ και ΚΟΥΡΑΓΙΟ στους μαθητές μας.

Ευχαριστούμε όλες τις κυρίες που μας δεξιώνονται.

Ευχόμαστε σε όλα τα μέλη της εκκλησίας κληρικών και συνεργατών με ΠΙΣΤΗ και ΕΙΡΗΝΗ να περάσουμε την νέα χρονιά.

ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟ ΤΟ 2020 ΜΕ ΥΓΕΙΑ & ΠΡΟΚΟΠΗ.