ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ

Την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2020 κόψαμε την πίτα του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων παρουσία όλων των εκπαιδευτικών και μαθητών του σχολείου μας στην αίθουσα εκδηλώσεων.

Επειδή η κοπή της πίτας συνέπεσε με τη γιορτή των τριών Ιεραρχών που είναι προστάτες των εκπαιδευτικών και των μαθητών η συνάδελφος εκπαιδευτικός κα. Κρικρή Παναγιώτα μας διάβασε διδακτικά παραδείγματα των Αγίων μας και μας έδειξε πόσο επίκαιρα και χρήσιμα είναι στην σύγχρονη κοινωνία μας.

Τυχερή της χρονιάς η κ. Δαγδενελίδου Αναστασία βοηθητικό προσωπικό του σχολείου μας που κέρδισε ένα ρολόι τοίχου.

Πίτα κόψαμε και για τους μαθητές μας. Τυχερός της χρονιάς φέτος είναι ο Ρούσος Αντώνης ο οποίος κέρδισε μια σκηνή εσωτερικού χώρου..

Όλο το προσωπικό και οι μαθητές του σχολείου και Νηπιαγωγείου ευχαριστούμε πολύ το Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων για την πίτα και τα δώρα μας.

Όλοι γευτήκαμε μια πολύ νόστιμη πίτα, ανταλλάξαμε εγκάρδιες ευχές. Ευχόμαστε σε όλους……

ΥΓΕΙΑ, ΕΙΡΗΝΗ, ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΧΑΡΑ.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ