Μαΐ 28

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ 25Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Μέσα από τις δράσεις του προγράμματος «Υπερασπίζομαι τον εαυτό μου και τους φίλους μου» πραγματοποιήσαμε επίσκεψη στο 25ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας και συγκεκριμένα στο τμήμα Γ3 την Δευτέρα 20 Μαίου 2019. Μας υποδέχτηκαν η διευθύντρια του σχολείου κα Παναγιωτίδου Σοφία, η δασκάλα της τάξης κα Άννα Τσουμάνη, η εκπαιδευτικός παράλληλης στήριξης κα Δήμητρα Βουδούρη και οι μαθητές της τάξης.

Το θέμα της επίσκεψης  ήταν η φιλία ως δικαίωμα των παιδιών και βασικό στοιχείο ψυχοκοινωνικής ανάπτυξης. Οι δραστηριότητες ήταν βιωματικές και σκοπό είχαν να καλλιεργήσουν κλίμα οικειότητας και φιλίας ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Υπεύθυνη προγράμματος                                    Εκπαιδευτικοί

Όλγα Μούκα                                                         Ευαγγελία Γιαννούσιου – Στυλιανή Γεροστέργιου

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: «ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ»