4η Ολυμπιακή εβδομάδα στα σχολεία 2024.ΕΘΝΟΑ.

Απρ 202426

Μαθητές της  Δ,Ε, ΣΤ Τάξεις παρακολούθησαν σε ζωντανή σύνδεση  τον Παγκόσμιο Αθλητή στίβου 110 μέτρα με εμπόδια ΚΩΣΤΑ ΔΟΥΒΑΛΙΔΗ. Οι μαθητές θέσαν τα ερωτήματα τους  και ευχήθηκαν καλή επιτυχία στον αθλητή για τους ολυμπιακούς αγώνες του Παρισίου. Στα πλαίσια του προγράμματος  ΕΘΝ.Ο.Α  δημιούργισαν βίντεο κλιπ για την αφή της ολυμπιακής φλόγας.

IMG 20240424 101002

IMG 20240424 101031

από κάτω από: Γυμναστική, Δ' ΤΑΞΗ, Ε' ΤΑΞΗ, ΣΤ' ΤΑΞΗ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 4η Ολυμπιακή εβδομάδα στα σχολεία 2024.ΕΘΝΟΑ.

15/5: Διεθνής Ημέρα Οικογένειας
Ο ετήσιος αυτός εορτασμός αντανακλά τη σπουδαιότητα που αποδίδει η διεθνής κοινότητα στην οικογένεια ως βασικό κύτταρο της κοινωνίας.

15/5: Διεθνής Ημέρα Οικογένειας